logo

reklam

Dilek Özçelik hayatını kaybetti

Dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Bayraktar’ın cebine koyduğu parayı “Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” diyerek parayı geri iade etmiş ve ağlayarak uzaklaşmıştı.

Edirne’de dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın ziyareti sırasında kanser ilaçlarının temini için yardım isteyen ve kendisine verilen parayı, “Dilenci değilim” diyerek geri çeviren lenf kanseri hastası üniversiteli 27 yaşındaki Dilek Özçelik, hayatını kaybetti.

Tekirdağ’ın Saray ilçesinde yaşayan ve Trakya Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü  öğrencisi Dilek Özçelik, 15 Nisan 2013 günü dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın iki günlük Trakya gezisi kapsamında geldiği Edirne’de kanser ilaçlarının temini için yardım istemişti. Bakan Bayraktar’ın cebine koyduğu parayı “Ben dilenci değilim. İnsanlık konusunda bir kez daha hayal kırıklığına uğradım. Görüyorum ki çaresizliği hiç tatmamışsınız hayatınızda” diyerek parayı geri iade etmiş ve ağlayarak uzaklaşmıştı.

İŞTE 2013 YILINDAKİ O ANLAR

TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNE OTURMUŞTU

Dilek Özçelik’in bu sözleri Türkiye’nin o dönem bir numaralı gündemi olmuştu. Çıkan haberlerin ardından Dilek’in bulamadığı ilaçlar temin edilmiş, hastaneye yatırılarak tedavi altına alınmıştı.

Lenf kanseri hastalığı nedeniyle eğitimine devam edemeyen ve yıllardır kanserle mücadele eden Dilek Özçelik, Tekirdağ’ın Saray İlçesi’nde ailesi ile birlikte yaşadığı evinde durumu ağırlaşınca hastaneye kaldırıldı. Ancak Özçelik, yapılan tüm müdahaleye rağmen hayatını kaybetti. Özçelik, Saray’ın Büyükyoncalı Mahallesi Aziziye camiinde kılının ikindi namazının ardından toprağa verildi.

İLGİLİ HABERLER

Bakan’ın cevabı kanser hastası kızı ağlattı

Kanser hastası kız için bakandan teminat

Kanser hastası Dilek’e müjdeli haber!

Müezzinoğlu’ndan lenf kanseri genç kıza ziyaret

Üniversite öğrencisi Dilek Özçelik’ten haber var

İLGİLİ VİDEOLAR

BAKAN’IN CEVABI KANSER HASTASI KIZI AĞLATTI

KANSER HASTASI KIZ İÇİN BAKANDAN TEMİNAT

MÜEZZİNOĞLU’NDAN LENF KANSERİ GENÇ KIZA ZİYARET

Kaynak: haberturk.com

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?